theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Singtel Singapore Grand Prix – Singapore – Marina Bay Street Circuit (Fourteen Race Formula 1 2012 season)

Cu o întârziere de o săptămână (deoarece m-am angajat) vă prezint cursa din Singapore.
Momentan cursa de la Singapore este singura ce se desfășoară în nocturnă, iar de fiecare dată a fost prezent SafetyCar-ul. Nici de această dată nu s-a făcut excepție.
Cum zicea unul dintre inginerii uneia din echipe – trebuie să fi masochist să conduci aici.
24. Pedro de la Rosa
De la Rosa și Senna au fost penalizați cu 5 poziții pe grila de start pentru schimbarea neprogramată a cutiei de viteză.

24. Lewis Hamilton – abandon – probleme cutia de viteza
Pic a primit o penalizare de 20s la timpul cu care a terminat cursa, deoarece a trecut pe roșu în calificări.
Webber a primit și el o penalizare de 20s la timpul cu care a terminat cursa, deoarece a tăiat o curbă și a câștigat o poziție – la sfârșitul cursei picând de pe 10 pe 11.
! Bonus – cursa din Singapore în varianta Mini.