19. Charles Pic
20. Giedo van der Garde
21. Jules Bianchi
22. Max Chilton
Mark Webber a obţinut locul trei însă va pleca doar de pe poziţia a 13-a ca urmare a unei penalizării de 10 poziţii dictate în urma incidentului de la finalul Marelui Premiu al statului Singapore.
Jules Bianchi a fost penalizat si el, dar doar cu trei poziţii pentru blocarea lui Paul di Resta în prima parte a calificărilor.
16. Korea
Marele Premiu al Coreei de Sud a oferit una dintre cele mai spectaculoase curse din ultima perioadă prin prisma numeroaselor incidente si tensiuni:
– Adrian Sutil a pierdut spatele monopostului Force India în virajul trei şi l-a lovit în lateral pe Webber.
– monopostul lui Mark Webber a luat foc
– un pneu al lui Sergio Perez s-a exfoliat pe circuit.
– Romain Grosjean a solicitat celor de la Lotus să-i impună un ordin de echipă lui Kimi Raikkonen pentru a recupera locul doi în Correa de Sud pierdut din cauza unei greşeli personale.
2013 German Grand Prix - Sunday
Toate acestea s-au intamplat in spatele lui Sebastian Vettel care a castigat cursa fara nici un stres.