19. Charles Pic
20. Jules Bianchi
21. Giedo van der Garde
22. Max Chilton
Ce-a de-a 200-a cursa a lui Webber nu a inceput chiar cu dreptul, acesta plecand de pe locul 7 după o penalizare dictată în China pentru incidentul cu Jean-Eric Vergne.
Hamilton v-a plecat de pe locul 9 dupa ce a suferit o pana ce a dus la defectarea suspensiei, iar echipa a fost nevoită să înlocuiască inclusiv cutia de viteze.
Esteban Gutierrez Va pleca de pe ultima poziţie a grilei de start din cauza unei penalizări de cinci poziţii dictate pentru un incident în cursă din China.
4. Bahrain
Cursa nu a fost presarata cu multe incidente, in afara de incidentul de la inceput si defectiunea sistemului DRS al lui Alonso. Incidente putine dar spectacol suficient, plus ca podiumul a fost un bis al anului trecuta.
Si viziunea celor de la The MinisHD

De pe planurile mioritice: Mihai Marinescu va lua startul in acest weekend in cel de-al doilea ce va avea loc in Spania pe circuitul Motorland Aragon. Acesta va avea drept coechipier pe rivalul sau de anul trecut din Formula 2 – Matheo Tuscher.
Clificarile si prima cursa se preconizeaza a fi pe ploaie, pe cand duminica pista va fi uscata. Cursa de duminica va fi prima cursa cu opriri la boze.